Festiwale

Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku i festiwali. Miasto Ełk przygotowało ciekawą ofertę wydarzeń sportowych, kulturalnych oraz rozrywkowych dla mieszkańców i turystów. Zainteresowani mogą wziąć udział w Ełk Latin Festiwalu. Impreza taneczna pozwala na naukę podstawowych kroków do gorących, latynoskich rytmów. Tancerze i amatorzy zaproszeni są na warsztaty prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Ciekawą propozycję stanowi lipcowy Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ogień i Woda – największa taka impreza w całej Polsce. Pokazy pirotechniczne, fireshow, koncerty czy widowisko na ekranie na tafli jeziora – to wszystko można zobaczyć na plaży miejskiej w Ełku.

Fani muzyki folkowej będą zachwyceni programem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Tęcza. Wystąpią zespoły muzyczne i taneczne z całego świata. Także dla miłośników jazzu została przygotowana impreza – Jazz Night Ełk. Mazurskie Lato Kabaretowe (sierpień) to wydarzenie, na które czekają nie tylko mieszkańcy Ełku. Popisy kabareciarzy już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością.

Ełckie Centrum Kultury nie zapomniało o najmłodszych. Dzieci mają szansę wziąć udział w przeglądzie piosenki dziecięcej Złota Nutka oraz spróbować swoich sił podczas zajęć w turnusach prowadzonych przez Szkołę Artystyczną.

Imprezy sportowe

W zdrowym ciele zdrowy duch. Wiedzą o tym lokalne władze, które przygotowały szeroką ofertę imprez sportowych dla mieszkańców i turystów. Należy wspomnieć przede wszystkim o Mazurskich Zawodach Balonowych. Ta cykliczna impreza ma już grono swoich wiernych fanów. Chętni mogą wziąć udział w biegu na orientację, spływach kajakowych oraz maratonach rowerowych. Lista wydarzeń sportowych jest bardzo długa, dlatego wato śledzić oficjalny portal miasta, gdzie podane są dokładne daty i szczegóły programów.

Imprezy kulinarne

Ełk – kulinarna stolica Mazur to cykl imprez finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. W ramach projektu przygotowane zostały imprezy kulinarne, które na stałe weszły do kalendarza wydarzeń miejskich. Smakosze mogą wziąć udział między innymi w Konkursie o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku. Mieszkańcy i restauratorzy mają za zadanie przygotować danie na wcześniej podany temat. Oprócz tego obywają się pokazy gotowania oraz wykłady związane z historią jedzenia w Polsce.

Za najsłodsze wydarzenie uważa się Regionalne Święto Miodu. Podczas festiwalu można nabyć wyroby bartnicze od najlepszych producentów z całego kraju.

Napisz komentarz